Dobré rady a zajímavé čtení

Zde jsou k nalezení zajímavé články k zamyšlení, šikovné rady nebo i informace týkající se odborného poradenství.

Vánoční krajina kolem Hrusic má tak svéráznou tvář, že ji na první pohled pozná snad každý, kdo někdy viděl obrázky zdejšího rodáka Josefa Lady. Je plná kopců a kopečků, takže není možné prohlédnout si ji jaksi v celku.

Někdo preferuje jednoduché bílé talíře, jiný si potrpí na barevné. Někdo nesnáší ubrusy, jiný si bez nich slavnostní tabuli nedovede představit. A co teprve, když jde o tabuli vánoční. Mnoho lidí si ji chce udělat výjimečnou nejen tím, co je na ní, ale i tím, jak je vyzdobená.

Práce na zahradě, turistika, divadlo nebo obyčejná procházka se psem. Ale ve dvou. S partnerem. Nebo s partnerem a dětmi či s vnoučaty. Společné aktivity jsou pro zdravý vztah důležité, jenže je provozuje čím dál méně lidí.

Než bydlet s mladými, to raději půjdu do domova pro seniory. I kdybych se měla po čtyřech plazit, chci žít doma sama. Jedna domácnost se snachou a synem? To bych zemřela po pár dnech. Takové věty často zní, když přijde řeč na téma společné bydlení seniorů s mladšími členy rodiny.

Odmítám se ptát čtyřletého vnoučka, co si dá k snídani, a hodinu čekat na odpověď, než vzhlédne od tabletu. U mě vnoučata budou jíst, co jim dám. Ne, nepohlídám vám o prázdninách tři týdny psa. Prosím, zajeďte mi do supermarketu na velký nákup. Jsem už slabá a stará, nebudu tahat sama těžké tašky, když vím, že vy jezdíte autem na...

Se svým příjmem vychází snadno 54 procent českých domácností. Je to nejvyšší podíl od začátku měření v roce 2002. Naopak nejnižší je podíl domácností, které se za posledních 12 měsíců ocitly ve velmi obtížné finanční situaci, a rovněž těch, které se považují za chudé. Vyplývá to z říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Na středu 14. listopadu připadá Světový den diabetu. Upozorňuje na důležitost léčby a zejména prevenci onemocnění, protože procento lidí ohrožených cukrovkou strmě stoupá. V Česku přesáhl letos počet lidí s touto diagnózou milionovou hranici, odhaduje se, že v roce 2035 bude nemocný každý desátý Čech.

Jak se máš, mami? Nijak, pořád stejně. Ahoj, babi! No, že sis na mě vůbec vzpomněl. Dědo, nechceš přijít v neděli k nám? Nebudu otravovat. Neznáte takové hovory? Takové situace? Ne? Pak jste šťastná rodina.