Mozkový jogging a omezení techniky. Začal týden trénování paměti.

13.03.2018

Jestli si chcete zlepšit paměť, měli byste ji trénovat. Podle odborníků z České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging se to vyplatí už od brzkého mládí. Konkrétní tipy, jak na to, můžete aktuálně získat na desítkách míst po celém Česku. Od pondělí až do neděle se totiž koná Národní týden trénování paměti. Lidé si ji přitom snaží procvičovat různými způsoby. 

Podle zakladatelky České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Dany Steinové paměti příliš neprospívá, že se lidé spoléhají na moderní technologie.

"Vlastně nám pomáhají, ale na druhou stranu brzdí naši iniciativu si něco zapamatovat. Máme pocit, že si to vždycky můžeme někde vyhledat," vysvětlila Steinová.

Křížovky nepomůžou

Starší lidé často berou jako cvičení paměti luštění křížovek. Jenže Dana Steinová upozorňuje, že v takovém případě si člověk vytvoří rutinní slovní zásobu a paměti tak moc neprospěje. Steinová má ale jiný tip.

"Vezměte si noviny, přečtěte si ne příliš dlouhou zprávu nahlas. Potom tu zprávu zakryjte a pokuste si přepsat ten text doslovně a srovnejte si to. Budete překvapeni, že když to budete dělat každý den a text si budete každým dnem prodlužovat, uvidíte výrazné zlepšení," doporučila Steinová

V Česku aktivně působí na 500 trenérů paměti, pracují nejen se seniory, ale třeba i s dyslektiky nebo osobami po úrazu mozku.

Zdroj článku ZDE.