Pro inspiraci: Jak prostřít vánoční stůl.

17.12.2018

Někdo preferuje jednoduché bílé talíře, jiný si potrpí na barevné. Někdo nesnáší ubrusy, jiný si bez nich slavnostní tabuli nedovede představit. A co teprve, když jde o tabuli vánoční. Mnoho lidí si ji chce udělat výjimečnou nejen tím, co je na ní, ale i tím, jak je vyzdobená.

Výsledkem může být krásný zážitek, který přispěje ke slavnostní chvíli, jakou pro mnohé Vánoce jsou. Výsledkem však může být i přeplácaný stůl plný ozdob, svíček a větví, přes které na sebe lidé málem ani nevidí.

Taková vánoční tabule přináší i spoustu veselých situací. V jedné rodině loni začal hořet rukáv pozvaného strýčka poté, co se dotyčný pokusil přidat si bramborový salát.

"Kdo to kdy viděl, dávat na stůl tolik hořících svíček," zlobil se strýc, zatímco jeho neteř odpověděla: "Místo toho, abys byl rád, že jsme tě pozvali a nesedíš sám doma, ještě budeš kritizovat moji výzdobu? Tak krásně nazdobený stůl jsi ještě o žádných Vánocích neviděl a je tvůj problém, že sis nedal pozor."

Ano, nebyla to vůbec pěkná ani pohodová večeře. Muži ji zakončili při kouření na balkóně slovy: "Nevšímej si toho, ona je z té výzdoby úplně zpitomělá. Dělala dvě varianty ozdobeného stolu, obě vyfotila, dala si je na Facebook a požádala kamarádky, ať jí napíšou, která je lepší. A tu pak udělala. A proto jsi málem shořel."

Ale může být i dobře. Stůl může být vkusný, slavnostní, krásný. A je úplně jedno, jestli se u něj sejde dvacetičlenná rodina nebo manželský pár nebo dvě ovdovělé kamarádky nebo si ho člověk udělá sám pro sebe.

Původní zdroj článku ZDE.