Psí společník pro šťastné stáří.

05.07.2018

Pocity osamělosti se v životě nevyhýbají nikomu, ale nejvíce postiženou skupinou jsou senioři. Děti už vylétly z hnízda a žijí si vlastní životy a vnoučata mají své zájmy.

Každý člověk v životě potřebuje spřízněnou duši. Někoho komu věnuje svou péči a lásku. O koho může pečovat a koho obejme, když má trápení. Tvora, který ho bude bezvýhradně milovat a bude mu plně oddaný bez ohledu na cokoliv. Kdo je nejlepším přítelem člověka? Pes.

Život pejskařů je o tolik bohatší! Pes sice životní problémy nevyřeší a možná pár maléru i sám způsobí. O problémy se ale postará pojistka a pohled na malého chlupáče, který se může zbláznit radostí, když přijdete z nákupu, stojí za všechno to drobné nepohodlí, které sebou chlupatý společník přinese. V zimě nevenčí rád nikdo a chlupy na oblečení také nepotěší. Ale suma sumárum, pozitiva jednoznačně převažují nad negativy.

Začíná to hned ráno. Není čas polehávat v posteli a přemýšlet, kde co bolí a proč vlastně vylézat z postele. Pejskař musí vstát a jít venčit. Během krátké procházky se protáhne, nadýchá čerstvého vzduchu, rozpohybuje krevní oběh a co je nejdůležitější, cítí se potřebný. Pocit, že je na vás někdo závislý nevyzrálého člověka vyděsí, ale pro lidi s dostatkem životních zkušeností je to hnací síla života. Během dne je třeba se psíkovi trochu věnovat, pohrát si s ním, pohladit jej a povídat si. Pes je nejvěrnější společník, který nikdy nezapomene projevit radost nad kontaktem s páníčkem.

K psí radosti stačí málo, třeba jen společné koukání na televizi. Psík leží na klíně, nadšený z blízkosti páníčka a přítomnost jeho teplého tělíčka uklidní i toho největšího nerváka.

Po obědě nastává zlatý hřeb dne. Čas na pořádnou zdravotní procházku, která má blahodárný vliv nejen na psa, ale především na jeho páníčka. Pravidelný pohyb napomáhá trávení, pomáhá k lepšímu spánku a především, pomáhá udržovat klouby pohyblivé, což je ve vyšším věku neocenitelné.

Péče o psa, ale nepodporuje jen fyzickou kondici, ale i duševní. Při procházce se páníčci potkají s dalšími lidmi a pes je věčné téma k rozhovoru a bořič komunikačních bariér. Větu "to je ale krásný pejsek, jakpak se jmenuje". Slýchávají pejskaři už pořád. Ale nezapomeňte. Aby byl psí společník především radost a ne starost, je třeba být zodpovědný. Nestačí jen dodržovat předpisy a mít psa na vodítku nebo s košíkem.

Vhodné je i pojištění odpovědnosti pro případ, že by pejsek zavinil nějaký malér. Stačí, aby se vytrhl z vodítka a vyboural se díky němu cyklista nebo řidič auta. Škody mohou přesahovat statisíce. Pojištěný pejskař si s financemi lámat hlavu nemusí, protože se o škodu postará jeho pojišťovna a on si může dál užívat život se svým psím parťákem.

Původní zdroj článku ZDE.