Vesta. Kousek, který nezklame.

19.02.2018

Ženy na ni často zapomínají. Přitom dokáže divy. Dá se skvěle kombinovat s jiným oblečením, umí zakrýt nějaký ten nedostatek na naší postavě. Ano, řeč je o vestě.

Vesta je zdánlivě nepotřebný, zbytečný kousek v šatníku. Jistě, dá se bez ní žít. Ale kdo se s ní spřátelí, získá cennou pomocnici. Vesta totiž umí hodně věcí. Dámy poněkud silnějších postav mohou ve vestě najít přímo poklad. Když je dobře zvolená, dokáže zakrýt nějaké to kilo, postavu opticky zeštíhlet, prodloužit. Dokáže zahřát, ale také dodat šmrnc oblečení, které nám připadá okoukané, fádní, obyčejné. Má hodně podob.

Od perfektně vypracovaných šitých vestiček pánského stylu přes volné úpletové až po extravagantní rozevláté, zimní péřové, kožešinové či ryze sportovní. Dá se koupit, ale zároveň je to ten nejjednodušší kousek oděvu, který si můžeme zkusit samy vyrobit, pokud si troufáme a máme na to čas.

Vesta se dá totiž vcelku jednoduše upléct či uháčkovat. Mohou být sametové zdobené, které vzbudí obdiv, když si je vezmeme do divadla na jednoduché černé šaty. Mohou být z šedého či béžového úpletu, které udělají elegantní outfit z kombinace obyčejných džínů a bílé košile. Mohou být zkrátka tak různorodé, jako málokterý jiný kus šatníku. Proto je dobré na jejich existenci nezapomínat.

Tady je malá ukázka, jak různé mohou být.

Celý článke ZDE.