Výrazný šperk dělá divy. Hodí se pro každý věk.

10.05.2018

Upoutá pozornost. A třeba ji zároveň i odpoutá od něčeho, na co nechceme upozorňovat. Není důvod se ho bát v žádném věku. O čem je řeč? O výrazném, velkém šperku na krk.

Náhrdelník. Může být dlouhý nebo široký, obepínající krk nebo naopak chrastící a cinkající až někde na břichu. Může být zlatý, stříbrný, výrazně barevný nebo třeba klidně z kusů látek či kamenů. Hlavní je, aby byl zajímavý, výrazný, klidně třeba až šokující.

Jistě, některé ženy mohou říct, že jde o záležitost nevkusnou, od určitého věku nevhodnou, zbytečně poutající pozornost. Další ženy však namítnou, že právě o to jde, že zajímavý šperk dokáže z nenápadného, obyčejného oblečení udělat pozoruhodné. Faktem je, že když k jednoduché bílé košili či halence přidáme něco velkého na krk, jedná se najednou o úplně jinou košili či halenku. Výrazné šperky dodají takzvaný šmrnc.

Přestože si některé ženy myslí, že by s přibývajícími roky měly volit zásadně šperky jemné, jednoduché a nenápadné, často se pak otočí za dámou, která se výrazných ozdob nebojí.

Je na vkusu každé ženy, čemu dává přednost, ale každopádně neuškodí podívat se na příklady, že velký a výrazný náhrdelník neznamená laciný nevkus. Když se vybere ten pravý, je tomu přesně naopak.

Původní zdroj článku ZDE.