Naše poradenství 

 

Vánoční krajina kolem Hrusic má tak svéráznou tvář, že ji na první pohled pozná snad každý, kdo někdy viděl obrázky zdejšího rodáka Josefa Lady. Je plná kopců a kopečků, takže není možné prohlédnout si ji jaksi v celku.

Někdo preferuje jednoduché bílé talíře, jiný si potrpí na barevné. Někdo nesnáší ubrusy, jiný si bez nich slavnostní tabuli nedovede představit. A co teprve, když jde o tabuli vánoční. Mnoho lidí si ji chce udělat výjimečnou nejen tím, co je na ní, ale i tím, jak je vyzdobená.

Práce na zahradě, turistika, divadlo nebo obyčejná procházka se psem. Ale ve dvou. S partnerem. Nebo s partnerem a dětmi či s vnoučaty. Společné aktivity jsou pro zdravý vztah důležité, jenže je provozuje čím dál méně lidí.

Než bydlet s mladými, to raději půjdu do domova pro seniory. I kdybych se měla po čtyřech plazit, chci žít doma sama. Jedna domácnost se snachou a synem? To bych zemřela po pár dnech. Takové věty často zní, když přijde řeč na téma společné bydlení seniorů s mladšími členy rodiny.

Odmítám se ptát čtyřletého vnoučka, co si dá k snídani, a hodinu čekat na odpověď, než vzhlédne od tabletu. U mě vnoučata budou jíst, co jim dám. Ne, nepohlídám vám o prázdninách tři týdny psa. Prosím, zajeďte mi do supermarketu na velký nákup. Jsem už slabá a stará, nebudu tahat sama těžké tašky, když vím, že vy jezdíte autem na...